O mnie

Hola! Nazywam się Joanna Walska. Tego bloga prowadzi Polka o hiszpańskiej duszy, niestereotypowa matka Polka, mama dwójki wspaniałych dzieci, kobieta zakochana w pisaniu.

W Hiszpanii odnalazłam swoje miejsce na Ziemi. Mieszkałam w zielonej, deszczowej Galicji oraz zjawiskowej, niedocenionej Estremadurze. Obecnie moje życie toczy się w Madrycie.

Blog powstał z miłości do Hiszpanii i pasji do języka hiszpańskiego.

Hiszpania, życie na emigracji, pięknie brzmiący język hiszpański, macierzyństwo. Piszę o tym, co mi bliskie.

Ten blog to taka mała cząstka mnie, moich spostrzeżeń i przemyśleń oraz mojego życia w hiszpańskiej rzeczywistości.

Jeśli chcesz „poznać mnie” bardziej, zapraszam do przeczytania 60 faktów o mnie. 😉

Plaza Mayor w Madrycie

Studiowałam w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza, kiedy jeszcze istniał jej Wydział Zamiejscowy w Lublinie. Odkąd pamiętam, zawsze kręciło mnie pisanie i dziennikarstwo.

Obecnie poszerzam swoją wiedzę w zakresie copywritingu. Zajmuję się pisaniem tekstów na zlecenie. Potrafię tworzyć unikatowe treści o różnorodnej tematyce. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zapraszam do kontaktu. Moje teksty na pewno Cię nie zawiodą!

Parque del Retiro w Madrycie

Znajdziesz mnie również na Facebooku i Instagramie.

Zdjęcia, które umieszczam na blogu, należą do mnie lub pochodzą z darmowej biblioteki WordPress’a. Jeśli mają inne źródło, jest to wyraźnie oznaczone.

Jak powstał ten blog?

Założenie bloga chodziło mi po głowie od dłuższego czasu. Odkąd pamiętam zawsze lubiłam pisać. Jednak zagubiło się to gdzieś w mojej macierzyńskiej codzienności. Zapomniałam o tym. Zapomniałam o sobie. Wypalona trudami macierzyństwa, aby zrobić coś dla siebie, stworzyłam tego bloga, którego pisanie okazało się moją pasją.

Pewnego dnia, coś mnie tknęło i wzięłam do ręki jedną z moich ulubionych książek. Często tak robię, kiedy szukam odpowiedzi na pytania krążące w mojej głowie. Książka otworzyła się na rozdziale zatytułowanym: Pisarzem jest ten, kto pisze. Jeśli chcesz być pisarzem, pisz. Oczywiście pisarce nie dorównuję, ale przeczytanie wtedy tego zdania było dla mnie znakiem, aby zacząć pisać i przyczyniło się do powstania tego bloga.