O blogu i o mnie

Hola! Witaj na moim blogu. Nazywam się Joanna Walska. Jestem mamą dwójki dzieci zakochaną w Hiszpanii i języku hiszpańskim. W Hiszpanii odnalazłam swoje miejsce na Ziemi. Mieszkałam w zielonej, deszczowej Galicji oraz niedocenionej, zjawiskowej Estremadurze. Obecnie moje życie toczy się w Madrycie.

Plaza Mayor w Madrycie

Studiowałam w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza, kiedy jeszcze istniał jej Wydział Zamiejscowy w Lublinie. Odkąd pamiętam, zawsze kręciło mnie pisanie i dziennikarstwo.

Parque del Retiro w Madrycie

Na blogu znajdziesz tematy związane z Hiszpanią i językiem hiszpańskim. Piszę również o tym, co mi bliskie, czyli o życiu na emigracji i o macierzyństwie. Ten blog to taka mała cząstka mnie, moich spostrzeżeń i przemyśleń oraz mojego życia w hiszpańskiej rzeczywistości.

El Oso y el Madroño/Niedźwiedź wspinający się na drzewo poziomkowe – symbol Madrytu

Znajdziesz mnie również na Facebooku i Instagramie.

Zdjęcia, które umieszczam na blogu, należą do mnie lub pochodzą z darmowej biblioteki WordPress’a. Jeśli mają inne źródło, jest to wyraźnie oznaczone.

Jak powstał ten blog?

Założenie bloga chodziło mi po głowie od dłuższego czasu. Odkąd pamiętam zawsze lubiłam pisać. Jednak zagubiło się to gdzieś w mojej macierzyńskiej codzienności. Zapomniałam o tym. Zapomniałam o sobie. Nie ukrywam, że czuję się już trochę wypalona trudami macierzyństwa. Dlatego, aby zrobić coś dla siebie, stworzyłam tego bloga, którego pisanie okazało się moją pasją.

Pewnego dnia, coś mnie tknęło i wzięłam do ręki jedną z moich ulubionych książek. Często tak robię, kiedy szukam odpowiedzi na pytania krążące w mojej głowie. Książka otworzyła się na rozdziale zatytułowanym: Pisarzem jest ten, kto pisze. Jeśli chcesz być pisarzem, pisz. Oczywiście pisarce nie dorównuję i nawet przez myśl mi nie przechodzi, że nią kiedykolwiek zostanę, ale przeczytanie wtedy tego zdania było dla mnie znakiem, aby zacząć pisać i przyczyniło się do powstania tego bloga.