Czarownice są wśród nas. Czy jesteś jedną z nich?

Lata na miotle, posiada magiczne moce, potrafi przewidzieć przyszłość ze szklanej kuli i zawsze towarzyszy jej czarny kot. Okropna wiedźma z charakterystyczną brodawką na zakrzywionym nosie. Jej głowę przykrywa spiczasty kapelusz. Tak właśnie kojarzy się nam typowa czarownica.

Czarownice są wśród nas. Jednak w dzisiejszych czasach powyższy opis nie ma nic w wspólnego z rzeczywistością. Kim więc są współczesne czarownice?

(…) Tak jakby patrząc na nią, wiedział, kim jest i jaka jest. Czarownica. Bogini. Kobieta nie z tej ziemi, ale jednocześnie trochę z tego świata. Warta miłości, strachu i podziwu.

Melissa de la Cruz, Zapach spalonych kwiatów

To na pozór zwykłe kobiety, lecz gdy im się bliżej przyjrzysz, poczujesz ich wyjątkowość. Rozejrzyj się dookoła. Możliwe, że znajdują się w bliskim otoczeniu. Być może Twoja sąsiadka, koleżanka z pracy lub dziewczyna mijana na ulicy to właśnie ona?

Co cechuje nowoczesne czarownice? To kobiety tajemnicze, na pierwszy rzut oka niedostępne, inne od wszystkich, wyróżniające się z tłumu. Wyłamujące się z utartych schematów, mające swoje własne zdanie, którego zaciekle bronią niczym zajadły pies swojej posesji. Czasem lubią przeklinać. Zamiast czarnego kota, stałym towarzyszem jest ich niewidzialny Anioł Stróż.

To kobiety silne, odważne, ale też wrażliwe. Wiecznie zamyślone, mające swój własny świat. Czarownice widzą więcej i czują bardziej. Ich wrażliwość pozwala dostrzec pewne bardzo istotne szczegóły, na które inni nie zwracają uwagi. Potrafią wyczuć nastrój otoczenia i rozpoznać charakter emocji doświadczanych przez ludzi. Nie mają wątpliwości jaka energia z nich płynie. Dobra czy zła? One od razu to wiedzą, bowiem chłoną ją całą sobą.

Mocno odczuwają zmiany zachodzące na Słońcu, a fazy Księżyca wpływają na ich samopoczucie. To kobiety, które mają otwarte oczy na wszelkie znaki wysyłane przez Wszechświat. Są świadome, że są jego częścią. Nie lubią tłumów. Raczej wolą samotność. Uwielbiają przebywać na łonie natury z dala od zgiełku.

Czarownice nie boją się być sobą na przekór zwariowanemu światu. Podążają za wewnętrzym głosem i to jest dla nich najważniejsze. Są odporne na krytykę. Tak jak koty, chodzą własnymi ścieżkami, od czasu do czasu wznosząc się wysoko niczym na miotle ponad osądy innych. Mają je gdzieś, bo czarownice i tak pójdą swoją drogą. Dobrze wiedzą dokąd zmierzają. Nie zawahają się użyć miotły, aby sprzątnąć wszelkie zło, które nagromadziło się wokół nich. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki szybko przemieniają je w dobro. Od zawiści, zazdrości i fałszu trzymają się z daleka. To nie jest ich świat. Żyją w zgodzie ze sobą. Nie obchodzą ich cudze opinie. Doskonale wiedzą, że świadczą one bardziej o życiu innych, a z nimi samymi nie mają nic wspólnego. Często płyną pod prąd. Kierują się intuicją, która nigdy ich nie zawodzi. Po prostu czują, że są czarownicami. I choćby miały być, jak niegdyś, spalone za to na stosie, one zawsze pozostaną sobą.

Czarownice są oryginalne. To kobiety z wyrazistym charakterem, baby z jajami, pewne siebie, uparte. Nigdy się nie poddają. Ich każde marzenie się spełnia, bo wierzą w magię codzienności. Są szczęśliwe, bo same potrafią wyczarować sobie szczęście.

Czarownice mają piękną duszę, bogatą wyobraźnię, gołębie serce. Są pomocne, mają w sobie dużo empatii. Emanuje od nich pozytywna energia, mają ciepłe usposobienie. To bardzo dobre kobiety.

Lecz na wszelki wypadek lepiej z nimi nie zadzierać. Kto wie, czy ich drugie oblicze nie jest niebezpieczne i niespodziewanie nie rzucą na nas zaklęcia? 😉

Zaczerwieniła się.
– Nie bądź śmieszny. Jestem tylko czarownicą.
– Tylko czarownicą – powtórzył Tristan, prostując się. Ogarniało go coraz większe zdumienie. – Zwyczajną, rzucającą piorunami i latającą na miotle księżniczką ciemności.
– To najmilsza rzecz, jaką kiedykolwiek o mnie powiedziano. – Arian uśmiechała się.

Teresa Medeiros, Amulet

Czy Ty też masz coś z czarownicy? Jak się zapewne domyślasz, ja jestem jedną z nich. 🙃

Jeśli podoba Ci się mój blog, zachęcam Cię do odwiedzenia mojego profilu na Facebooku i Instagramie.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s